GIF: Ważna informacja dla aptek wykonujących testy antygenowe w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 i szczepienia przeciwko grypie związana z właściwym oznakowaniem

Według Głównego Inspektora Farmaceutycznego wszystkie punkty szczepień oraz punkty testowania, niezależnie od formuły działania, powinny być oznaczone według jednolitych standardów tak, aby nie został naruszony art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne.

W ocenie GIF, w oznaczeniu o prowadzonym punkcie szczepień przeciwko grypie i punkcie testowania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 nie może być żadnych treści wartościujących ani znaków graficznych, które zachęcałyby do skorzystania z usług i oferty apteki.

Wobec powyższego na stronie GIF zamieszczono ujednolicone i nienaruszające zakazu reklamy aptek i ich działalności grafiki do wykorzystania przez farmaceutów realizujących szczepienia przeciwko grypie i testy antygenowe w kierunku Covid-19 do poinformowania pacjentów o wykonywanych usługach poprzez umieszczenie oznaczenia w widocznym miejscu w aptece.

 

Grafiki są dostępne pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/gif/Informacja-dla-aptek-wykonujacych-testy-antygenowe-w-kierunku-zakazenia-SARS-CoV-2-i-szczepienia-przeciwko-grypie-zwiazanaz-wlasciwym-oznakowaniem


Autor: Kinga Krent– Kancelaria KONDRAT i Partnerzy, biuro@kondrat.pl