SZKOLENIE: „Naruszenie monopolu patentowego – postępowania zabezpieczające i procesy dotyczące patentów farmaceutycznych”

Wejście na rynek z generykiem możliwe jest po wygaśnięciu ochrony patentowej leku oryginalnego. Specjalizując się we własności intelektualnej i life sciences wiemy, że określenie zakresu i czasu trwania monopolu patentowego często nie jest łatwe. Zarzut naruszenia monopolu możne natomiast powodować szereg konsekwencji dla podmiotów na różnych szczeblach dystrybucji.

O tych zagadnieniach będziemy rozmawiali już 15 maja 2024 r. godz. 10:00-12:00 na szkoleniu on – line pt.  „Naruszenie monopolu patentowego – postępowania zabezpieczające i procesy dotyczące patentów farmaceutycznych”, na które Kancelaria Kondrat i Partnerzy serdecznie zaprasza.

 

Omówimy m.in następujące zagadnienia:

1. Patenty i SPC na produkty lecznicze – zakres i czas trwania monopolu

2. Prawa patentowe i wyłączność rynkowa w refundacji

3. Który podmiot narusza patent – czy apteka lub hurtownia farmaceutyczna może być pozwanym w procesie o naruszenie patentu

4. Środki obrony w postępowaniu zabezpieczającym

5. Postępowanie o unieważnienie patentu

6. Zajęcie towarów przez komornika – czego należy dopilnować

7. Czy sąd może nakazać wycofanie produktów z apteki lub hurtowni farmaceutycznej i kto za to zapłaci

8. Czy apteka lub hurtownia farmaceutyczna może się zabezpieczyć przed zajęciem towarów

 

Dla kogo: firm farmaceutycznych, hurtowni farmaceutycznych, aptek, producentów i dystrybutorów leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, FSMP.

Webinar poprowadzą doświadczeni prawnicy Kancelarii Kondrat i Partnerzy: r.pr. Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk oraz adw. dr Mariusz Kondrat.

Więcej informacji nt. szkolenia w broszurze: Webinar – NARUSZENIE MONOPOLU PATENTOWEGO 08-05-2024

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: szkolenia@kondrat.pl